Sadık Poyraz

o çölde de açelyalar açtığı vakit, seninle tanrıların bahçesinde buluşacağız.

Gece

Bir satırın dibinde ölmek.
Ölmek başlı başına
Ya da başsız.

Ölmek sensizlik
Ölmek uyuyamamak
Nefes/siz.

Dar bir gece geçirdim. Cüssem boyunca geçebildiğim, en dar gecenin içinden geçtim. Fikrimde yaşamak vardı, dimağımda; sol yanımda sen. Yazmadım bayağıdır. Cümlenin kulluk etmesi ne haddime dedim. Cümleye kulluk ediyorum işte. Sesim ezber değil, değil taklit. Nefesim senin ezberin. Adın adım.

Zor bir gece geçirdim. Nefesimi tutarak geçebildiğim, en zor gecenin içinden geçtim. Parmağımda hürriyet vardı; hürriyet zindan. Özgürlük bir yere kadar mutluluk nişanı. Eminim; didemde olduğun kadar atimde varsın. Atimde, elimde kalan değil; elimden tutansın.

Zehir zemberek bir gece geçirdim. Zehri içime akıtarak geçebildiğim, en öldürücü gecenin içinden geçtim. Sırtımda mihman bir ağrı vardı; midemde derin bir bulantı. Yanımdayken bile en çok seni özledim. Bilmeni istedim. Çünkü; unutmam ama; korkuyorum unutmaktan. Velhasıl bulunmuyor böyle nadide bir hissiyat ki; kaybetmek zulüm olur.

Sadık Poyraz Administrator

Hiçbir yerde, hiçbir şekilde kendine yer edinememiş arkadaşlarının tabiriyle -kafayı yemiş- biri. Her telde kendine ait birkaç parça ses bulan, deliliğin her çeşidini saat türevi aksesuar sanan bilgisayar başı kişisi.

follow me
0 0 vote
Article Rating
Next Article
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x